تاریخچه

شرکت صنعت پتاس آسیا بزرگترین شرکت تولید کننده سولفات پتاسیم در ایران در سال 1390 با سرمایه ای بالغ بر 1000 میلیارد ريال و در زمینی به مساحت 70000مترمربع در شهرک صنعتی ایوانکی در فاصله 50‌کیلومتری تهران تاسیس گردید. هدف از تاسیس شرکت اشتغال‌زایی و کارآفرینی و تولید سالیانه 200000تن کود شیمیایی سولفات پتاسیم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تامین نیاز داخلی کشاورزان و باغداران داخلی بوده است.

جایگاه فعلی

در حال حاضر حدود 100 نفر به صورت مستقیم در مجموعه صنعت پتاس آسیا به فعالیت مشغول هستند. شرکت در فاز اول خود با تولید 60000 تن سولفات پتاسیم توانسته است از واردات کالای خارجی و جلوگیری از خروج ارز از کشور تاثیر بسزایی بگذارد. از دست‎آوردهای چهار ساله این شرکت می‎توان به انعقاد قرارداد  با جهاد کشاورزی یاد کرد که با اختلاف بیشترین مقدار کالای تولید شده این بخش از صنعت را در بین تولید کنندگان داخلی داشته است.

اهداف

شرکت صنعت پتاس آسیا  همواره تلاش کرده است که با بکارگیری نیروهای متخصص و کارآزموده و همچنین تکنولوژی پیشرفته، محصول کود سولفات پتاسیم با کیفیت و در خور شان کشاورزان و باغ‎داران زحمت‎کش کشورمان را تولید نماید.

حمایت از تولید داخلی کشور و تشویق مصرف‌کنندگان به خرید محصولات داخلی منجر به رشد اقتصاد و توسعه ملی خواهد شد. از دیگر آثار آن می‌ توان به افزایش اشتغال، کاهش واردات غیرقانونی، افزایش قدرت ارز ملی، ثبات قیمت کالاها و افزایش کیفیت محصولات اشاره کرد.

زمینه‌های فعالیت

تولید کود شیمیایی سولفات پتاسیم

تولید اسید کلریدریک

عرضه‌ی کلرید پتاسیم

راه‌های ارتباط

تهران، خیابان گاندی جنوبی، بین کوچه دوم و چهارم، پلاک 6 ، طبقه اول، واحد 12
۰۲۱-۸۸۸۸۶۰۳۶ | ۰۲۱-۸۸۶۶۱۸۴۲
info@asiapotas.com